Fokkerij

Ruim aanbod op online COT-veiling

COT veiling 2024
Alle stieren van de COT-veiling worden gekeurd en gewogen (foto Harrie van Leeuwen)

Op zaterdag 9 maart aanstaande wordt er een opnieuw een online stierenveiling van het COT georganiseerd.

Dit dag worden er dieren van vijf verschillende vleesveerassen worden dan geveild. De COT-stierenveiling van zaterdag 9 maart is enkel online te volgen via de website van stichting COT. Het aanbod bestaat uit diverse rassen, met momenteel 4 blonde d’aquitaines, 9 limousins, 1 charolais, 2 piemonteses en 2 herefords in het aanbod.

Gedecentraliseerde opfok

De opfok van de stieren is sinds kort niet meer centraal. De stieren blijven voortaan op het bedrijf aanwezig, wat vanuit gezondsheidsaspect zeker veilig is. Ze dienen wel nog steeds vrij van ibr, bvd en leptospirose te zijn. Op deze bedrijven worden de jonge dieren dan verder opgevolgd, waarbij zowel de lineaire beoordeling vastgelegd wordt als het karakter. Via wegingen worden ook de groeicijfers vastgelegd. Op die manier blijven de opfok- en groeigegevens van de stieren beschikbaar voor eventuele kopers.

De stieren zijn via video-opnames en foto’s te bekijken op de website van het COT.